filary szczupłej sylwetki

7 filarów szczupłej sylwetki

Znacie mnie i wiecie, że lubię sprawdzać i testować nowe rzeczy. Chętnie sięgam do źródeł i badań naukowych dotyczących diet i samego odchudzania. W odchudzaniu interesuje mnie kompleksowe programy, dzięki którym schudnę bez uszczerbku na zdrowiu, aby następnie utrzymać nową wagę. Dzisiaj przedstawiam Wam filary szczupłej sylwetki. CZAS – START!

Dlaczego mam nadwagę?

Odpowiedź jest prosta, bo nie znasz prawdziwych mechanizmów, które odpowiadają za Twój metabolizm i procesy tworzenia tkanki tłuszczowej. Jeżeli nie posiadasz wiedzy, to popełniasz negatywne w skutkach błędy żywieniowe i tym samym przyczyniasz się do intensywnego odkładania się tkanki tłuszczowej.

WAŻNE!!! Kiedy chcesz stracić na wadzę, Twoim pierwszym celem powinno być obniżenie poziomu insuliny do takiego, aby organizm w pierwszej kolejności spalał zapasy tłuszczów, nie zaś węglowodanów, które wykorzystuje się zazwyczaj do wytwarzania energii.

Czy uniezależnienie się od apetytu na cukier jest możliwe?

Czy zastanawiałaś się, w jaki sposób cukier przejmuje kontrole nad Twoim mózgiem? Dlaczego tak często masz ochotę na coś słodkiego, które nie jest dobre dla Twojego organizmu? Może to jest ten moment, w którym przyjrzysz się, jakie spustoszenie czyni cukier w Twoim organizmie?

Czy na pewno jesteś głodna?

Większość z nas nie zastanawiała się nigdy, czy to, co czujemy to faktycznie głód. A może nasz mózg postanowił wysłać nam mylny sygnał? Nie jest to proste, aby rozpoznać, co dokładnie dzieje się w naszym organizmie, tym bardziej że nikt nas tego wcześniej nie nauczył.

Co stanowi przyczynę Twojej nadwagi?

Musisz pamiętać, że dodatkowe kilogramy nie u wszystkich są takie same i wynikają z tych samych powodów. Musisz znaleźć źródło nadwagi, aby w sposób skuteczny z nim walczyć. Każda z nas może tyć z zupełnie innego powodu. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzała się sobie i poznała własną przyczynę tycia.

Strategia zrównoważonego odchudzania

procesy tworzenia tkanki tłuszczowej

Jedną z najbardziej fundamentalnych zasad w procesie odchudzania jest zasada: szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej nie jest możliwe, nawet jeżeli przestaniesz jeść! Jeżeli chcesz uzyskać atrakcyjne wizualnie i długotrwale rezultaty musisz zachować zdrowy rozsądek. Odchudzanie stanowi proces, którego nie można przyśpieszać. Twoje rezultaty zależą od rozłożenia wysiłku w czasie. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyś wprowadziła kompleksowe i trwałe zmiany w diecie, które pozwolą na długotrwałe rezultaty.

Odchudzanie a równowaga kwasowo-zasadowa

Prosta sprawa! Utrata samej tkanki tłuszczowej nie jest możliwa, gdyż utracie tłuszczów zawsze towarzyszy utrata masy mięśniowej, kostnej i wody, co może niekorzystnie wpłynąć na wygląd i zdrowie Twojego ciała.

Idealne danie, czyli czego nie wiemy o naszych posiłkach

Temat rzeka, o którym wielokrotnie pisałam na blogu, gdyż w obiegu jest wiele błędnych przekonań i stereotypów dotyczących idealnego składu posiłku. Czasami jest to jedzenie samych warzyw i zupełne wykluczenie ze swojej diety produktów skrobiowych. Musisz nauczyć się w sposób prawidłowy komponować posiłki, co doprowadzi do zróżnicowania i zbilansowania Twojej codziennej diety, która pozwoli Ci na stałe schudnąć.

WAŻNE!!! Diety ubogie w tłuszcze nie muszą być rozwiązaniem, które pozwoli Ci długotrwale schudnąć. Takie diety mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoje samopoczucie, gospodarkę hormonalną i utrudniają schudnięcie na stałe.

Opublikowano w

Komentarze w “7 filarów szczupłej sylwetki

  1. Super wpis!! Ważne jest, abyśmy zwracali uwagę na nasze ciało i jego potrzeby!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *