Diety, których na pewno nie warto stosować

Dzisiaj postanowiłam opisać wam diety, które ja sama stosowałam lub próbowałam stosować a które okazały się nie tylko nieskuteczne, ale i zwyczajnie niezdrowe.

To jest tak, że jak chcemy schudnąć to korzystamy ze wszystkich sposobów, oby tylko udało się zrzucić zbędne kilogramy. Każdy dobry dietetyk w Warszawie powie nam, że odchudzanie to nie głodówka i pozbawianie się niezbędnych wartości odżywczych, ale właśnie racjonalne żywienie, dzięki któremu bez wyrzeczeń uda nam się dojść do wymarzonej wagi.

No tak, łatwo powiedzieć, ale trudniej wykonać. Diety odchudzające stosują zazwyczaj osoby, których nie interesują żadne inne skutki oprócz mniejszej ilości centymetrów w pasie.

Tak właśnie myślałam i ja, tym bardziej, że zbliżał się czas wakacji i wyjazd nad morze, za którym już tak zdążyłam się stęsknić.

Miałam jeden cel – schudnąć jak najwięcej i to w jak najszybszym czasie. Stosowałam chyba każdą dietę, te najbardziej rygorystyczne i te, które są „hitem” na forach odchudzających i blogach o odchudzaniu – tak, nie da się ukryć, że i te oczywiście czytywałam.

Odchudzanie rozpoczęłam od diety Dukana – diecie tej poświęcę cały wpis już niedługo natomiast już teraz podkreślam, że absolutnie nie jest to dieta zdrowa. Chociaż zyskała tak ogromną rzeszę fanów na całym świecie a korzystają z niej nawet największe gwiazdy muzycznej estrady i teatralnych scen to z całą pewnością dieta Dukana oprócz zbędnych kilogramów pozbawia nas też wszelkich wartościowych składników, jakie są konieczne do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Nie da się też pominąć faktu, że dieta tego rodzaju przyczynia się do pojawienia się ogromnego efektu jo jo i trwałych zaburzeń metabolicznych.

Kolejną dietą, która jest tak popularna w Polsce a niestety nie jest zdrowa jest dieta kapuściana, czyli tak zwana dieta Kwaśniewskiego. Sama wytrzymałam na tej diecie niecały tydzień i chociaż byłam rzeczywiście zdesperowana , bo lato zbliżało się wielkimi krokami to nikt nie zmusiłby mnie do picia kapuścianej zupy dłużej nawet jeśli miałabym po dwóch tygodniach osiągnąć figurę supermodelki.

Następną masakrą jest dieta Kopenhaska. Jest stosowana przez liczne grono osób chcących schudnąć bez pomocy profesjonalnej poradni dietetycznej. Wpływ na to ma czas jej trwania – stosuje się ją tylko 13 dni, dodatkowo nigdy nie jest się głodnym. O tej diecie również napiszę osobną notkę, bo muszę przyznać, że wytrwałam w niej do końca i nawet zrzuciłam trochę kilogramów. Napiszę też o jej wadach, bo te jednak przeważają biorąc pod uwagę przede wszystkim nasze zdrowie.

Jeśli jesteście ciekawi to kolejne wpisy poświęcę też na opisy diet najbardziej absurdalnych, do których nawet mi samej trudno było się przekonać aczkolwiek nie mówię, że ich nie wypróbowałam 🙂

 

 

Opublikowano w

Komentarze w “Diety, których na pewno nie warto stosować

  1. […] Każda z diet obiecuje świetne efekty i co ciekawe, większość z nich wyklucza się nawzajem. W poprzednich postach  opisywałam różne głupie diety. No kurde, jedni mówią, że trzeba być wege, inni promują […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *