Drastyczne metody odchudzania

Dieta i ćwiczenia zdały się na nic. Jesteśmy jeszcze grubsze niż kiedy zaczęłyśmy odchudzanie. A nawet jeśli chudłyśmy kilka kilogramów, po skończeniu diety pojawiał się taki efekt jo-jo, że w miesiąc odrabiałyśmy 20 kilo więcej. Gdy nic już nie pomaga, trzeba wyciągnąć najcięższe armaty. Czas skończyć z byciem grubą.

Opiszę tutaj najbardziej drastyczne metody odchudzania jakie poznałam. Owszem, są one bardzo skuteczne ale stanowią one ostatnią deskę ratunku dla tych, którzy naprawdę nie radzą sobie z wagą. Poznajmy je.

 1. Balon żołądkowy
  Do żołądka spuszcza się poprzez sondę balonik. Następnie pompuje się go roztworem soli fizjologicznej. Balonik ten zajmuje miejsce w żołądku, nie dając pacjentowi się do końca najeść. Oprócz tego naciska on stale na ściany żołądka, co powoduje wysłanie sygnału do mózgu o sytości. Dzięki temu nie chce nam się jeść. Jest to zadziwiająco skuteczna metoda. W sumie to może przesadziłam z tym „zadziwiająco” bo tak naprawdę nie ma w niej nic niesamowitego. Mniej miejsca w żołądku=możemy mniej zjeść. Balonik umieszcza się najczęściej na okres kilku miesięcy. W tym czasie możemy schudnąć około 20 kg.
 2. Rurociąg
  O, to jest dobre! Słuchajcie tego. W tej metodzie mamy rurkę umieszczoną na stałe w nosie, prowadzącą dalej do przełyku. Przez nią dostajemy całe jedzenie. Nasza dieta to mieszanka różnych substancji odżywczych w stanie płynnym. Niezbyt to smaczne, ale i tak omija to nasze usta, więc wszystko jedno. No ale nikt normalny się tak nie odchudza. Jest to metoda stosowana na chorych przed i po operacjach. Albo dla osób które nie mogą same jeść. Tak czy inaczej, jeśli naprawdę zastanawiasz się nad tą metodą, zapomnij.
 3. Implant językowy
  Można też wszczepić sobie do języka kawałek specjalnego materiału, który będzie wywoływał ból przy jedzeniu. Gdy najdzie nas ochota na twarde pokarmy, niezdrowe przekąski i tym podobne, podczas jedzenia ich będzie nas bolało. Miękkie, płynne jedzenie będziemy mogli pochłaniać bez bólu. Metoda ta przypomina nieco uczenie psa Pawłowa, no ale co zrobić skoro nie możemy zmotywować się w żaden inny sposób?
 4. Bypass żołądka
  Tutaj potrzebna będzie interwencja chirurga. Jeśli jesteśmy chorobliwie otyli, zastanówmy się poważnie nad bypassem żołądka. W tej metodzie chirurg tak zszywa nam żołądek i jelita, że powstaje taki jakby mały żołądek a jego reszta jest wyłączona z użytku. Dzięki temu możemy zjeść znacznie mniej oraz to co zjemy będzie słabiej przyswajane. Same zalety dla kogoś kto waży 300 kg. Problem z tą metodą jest taki, że nie możemy na niej jeść czegokolwiek, a musimy trzymać się bardzo restrykcyjnej diety niskowęglowodanowej. Więc może lepiej było by zastosować samą dietę, bez zapraszania chirurga? Do tego metoda ta, jak każda silna ingerencja w ciało, może wywołać infekcje i liczne choroby.  Już lepiej założyć sobie opaskę na żołądek. Efekt podobny a ryzyko mniejsze.
 5. Lek Orlistat
  Czymże byłoby odchudzanie bez magicznych pigułek? Niczym, zaprawdę powiadam wam. Na koniec zajmiemy się lekiem używanym w leczeniu otyłości. Tyle, że tym razem nie będzie to homeopatyczne cukrowe placebo dosypywane do wody. Ani jakiś z innych wynalazków, które po prostu nie działają. Ten lek działa. I to skutecznie. Jak czytamy na Wikipedii, orlistat blokuje enzymy trawienne należące do lipaz. Nie wiem co to znaczy, ale w efekcie tłuszcze, które jemy nie wchłaniają się. Czyli jemy tłuszcze i jesteśmy chudzi. Problem tylko pojawia się wtedy, gdy jemy za dużo węglowodanów. Dlatego musimy ograniczać węglowodany. Tłuszcze właściwie też, bo jak zjemy ich za dużo podczas stosowania leku, czekają nas nieprzyjemne dolegliwości takie jak bóle brzucha, wzdęcia, reakcje alergiczne a nawet uszkodzenie wątroby.

No, to by było na tyle. Więcej metod nie pamiętam. Jak się Wam podobają takie kuracje? Konkretne, prawda? A można było mniej jeść i nieco pobiegać. Wtedy nie trzeba by było uciekać się do takich metod ostatecznych.

Niech ten post będzie dla was motywacją do ćwiczeń i trzymania się diety. Inne metody owszem istnieją, ale naprawdę nie chcecie ich stosować. Znacznie przyjemniej jest wziąć się za siebie i schudnąć sama na skutek swoich działań, a nie działań skalpela chirurga lub leku. Zobaczycie, że gdy schudniecie w sposób naturalny, będziecie innymi ludźmi. Lepszymi i bardziej pewnymi siebie. Uwierzycie, że skoro pokonałyście własne słabości, będziecie w stanie pokonać wszystko.

Opublikowano w

Komentarze w “Drastyczne metody odchudzania

 1. Nieee…. aż do czegoś takiego to ja się nie posunę. Już wolę iść na najbardziej restrykcyjną dietę na świecie od tego co tu opisałaś.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *