Jak ćwiczyć?

Wiele osób zadaje mi to pytanie. Pytają się jak sprawnie ćwiczyć aby dojść do wymarzonej sylwetki. Podzielę się z Wami kilkoma radami odnośnie tego jak skutecznie ćwiczyć aby schudnąć.

Przede wszystkim pamiętajcie: chuda sylwetka to ćwiczenia i dieta. Nie ma tak, że wystarczy wyłącznie ćwiczyć. Nie możesz zajadać się lodami i batonikami a następnie pójść na siłownię żeby to wszystko zrzucić. Tak samo nie możesz iść pobiegać a następnie w nagrodę sprawić sobie hamburgera z frytkami. To tak nie działa i nie może działać. Jeśli ćwiczysz, to wyłącznie w towarzystwie dobrej diety. Dieta człowieka uprawiającego sport jest nieco inna niż tego, który sportu nie uprawia. Będziesz prawdopodobnie potrzebowała trochę węglowodanów aby mieć siły na ćwiczenia. Do tego ważne jest też spożywanie białek w odpowiednich ilościach.

Pamiętajcie, że ćwiczenia dzielą się na dwie główne grupy, siłowe i aerobowe. Większość z dziewcząt woli robić aeroby bo są prostsze. Z kolei mężczyźni raczej przepadają za ćwiczeniami siłowymi, chociaż nie ma tu aż takiej silnej tendencji jak u kobiet. Chcę przekazać wam jedno. Wiem, że ćwiczenia aerobowe są miłe i przyjemne (bieganie, pływanie, kolarstwo, aerobik, taniec), jednak nie przekładają się one za bardzo na poprawę wyglądu sylwetki. Owszem, pomagają schudnąć, ale same aeroby to jakby za mało. Jeśli chcesz wyglądać świetnie, musisz wykonywać ćwiczenia siłowe. Wszystkie dziewczyny z okładek gazet z pięknym ciałem, spędzają godziny na siłowni podnosząc ciężary. Gwarantuję to wam. Ćwiczenia siłowe przyczyniają się do wyraźnie widocznej poprawy sylwetki. Będziecie wyglądać na wysportowane i bardziej kobiece.

Wiele kobiet martwi się tym, że zaczną podnosić parę hantli i nagle wyskoczy im sześciopak i będą nakoksowane jak kulturyści. Nie ma takiej opcji. Jeśli nie bierzesz wiader sterydów i jesteś kobietą, to nie ważne ile byś podnosiła ciężarów to nigdy nie będziesz przypominać sylwetka wysportowanego mężczyzny. Te wszystkie kobiety z wielkimi mięśniami które widujesz na konkursach kulturystycznych są po sterydach i hormonach. Naturalne kobiece hormony po prostu nie pozwalają na taki rozrost tkanki mięśniowej. A nawet gdybyś miała zaburzoną gospodarkę hormonalną, to gdybyś zauważyła, że zaczynasz wyglądać jak facet to po prostu odstawiłabyś ciężary. Przecież nikt nie każe Ci na siłę ćwiczyć. Nie musisz ćwiczyć gdy widzisz że daje to niepożądane efekty.

Ale zaręczam, że na 99,9% nie masz rozchwianej gospodarki hormonalnej i po ćwiczeniach siłowych będziesz widziała mnóstwo pozytywnych rezultatów.

Jeszcze jedno o ćwiczeniu na siłowni. Raczej nie korzystaj ze sprzętów do ćwiczeń. Nie są one zbyt skuteczne. Chodzi mi o maszyny do ćwiczeń. Na takich urządzeniach ćwiczenia, jakie wykonujesz są izolowane. Znaczy to, że jedna grupa mięśni pracuje a inne odpoczywają. To duża strata czasu. Najlepsze ćwiczenia wykonywane są z hantlami i sztangami. Takie zwykłe, klasyczne ćwiczenia. Wiele z nich jest bardzo forsujących ale to właśnie dlatego, że działają. Podczas ich wykonywania pracuje praktycznie całe ciało w jednym momencie. Większość mięśni jest pod napięciem, dzięki czemu wyniki osiągasz znacznie, znacznie szybciej. Nie musisz robić dziesięciu różnych ćwiczeń na różnych urządzaniach, wystarczy zrobić jeden martwy ciąg i wyjdzie na to samo.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam parę kwestii 🙂 Życzę miłych i owocnych ćwiczeń siłowych 🙂

Opublikowano w

Komentarze w “Jak ćwiczyć?

  1. dobry wpis, to takie proste a wszyscy szukają jakichś magicznych diet, tabletek, itp… metoda na piękną sylwetkę jest tylko jedna, żadnych skrótów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *