olej tłoczony na zimno

Jak gotować oszczędniej i jeść zdrowiej?

Dzisiaj już prawie każdy chce zaoszczędzić. Od wyłączania świateł po korzystanie z przenośnego klimatyzatora, czy przestawienie się na domowe tłoczenie oleju okazuje się, że nie tylko jest to możliwe, ale wręcz oszczędzanie energii i obniżanie miesięcznych rachunków za media jest łatwiejsze niż myślisz. Jednym ze sposobów, o których mogłeś nie pomyśleć, jest oszczędzanie energii podczas gotowania i przygotowywania posiłków w domu. Nie tylko zrobi to dużą różnicę w czasie, ale takie oszczędne gotowanie naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak zaoszczędzić podczas gotowania?

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby zrozumieć swoje nawyki kulinarne i zdać sobie sprawę, że nawet jeśli masz najlepsze energooszczędne urządzenia kuchenne takie jak garnek elektryczny i tak mogą niewiele pomóc, jeśli nie wiesz, jak prawidłowo z nich korzystać. Poza tym kupowanie całego zestawu nowych urządzeń do gotowania może nie być realistyczne.

Jednak możesz być zaskoczony, jak łatwo jest być „zielonym”, zwłaszcza w kuchni. Możesz być również zaskoczony, gdy dowiesz się, że oszczędzanie energii podczas gotowania może w rzeczywistości zaoszczędzić również czas i ułatwić Ci życie. Czas więc na oszczędne gotowanie – mamy dla Ciebie kilka szybkich i łatwych sposobów na:

  • zmniejszenie zużycia energii,
  • obniżenie rachunków za media,
  • przygotowywanie pysznych posiłków podczas takiego gotowania.

Kiedy używasz kuchenki do gotowania, upewnij się, że używasz odpowiednich garnków i patelni. Na przykład, jeśli przygotowujesz mniejszy posiłek, powinieneś użyć mniejszej patelni. Ważne jest również znalezienie właściwej równowagi przy wyborze między piekarnikiem, tosterem i kuchenką mikrofalową. Często najlepszym wyborem są mniejsze urządzenia. Na przykład, decydując się na użycie tostera zamiast pełnego piekarnika, ostatecznie zużyjesz mniej energii do ugotowania tego samego posiłku.

W zależności od tego, co gotujesz, może się również okazać, że optymalnym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia nablatowego, takiego jak wspomniany garnek elektryczny, urządzenie do gotowania ryżu lub szybkowar, które pomoże Ci przygotować posiłek bez korzystania z jednego z większych, energochłonnych urządzeń.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *