Jak nie przytyć na wakacjach?

Wiele z nas jedzie na wakacje i tyje. Cały rok próbowałyśmy jeść mniej, liczyłyśmy kalorie i chudłyśmy. Potem zdarzył się jeden wyjazd i koniec, po wszystkim. Plus 20 kg. Tak niestety się często zdarza.  Co zatem zrobić aby uniknąć wakacyjnego obżarstwa i nie przytyć dziesiątek kilogramów?

Zastanawiałyście się w ogóle dlaczego tak się dzieje, że tak łatwo przytyć na wakacjach? Już wyjaśniam. Otóż na wakacjach skupiamy się na zabawie i przyjemności a zapominamy o odżywianiu. Pozwalamy sobie na spożywanie wielu rzeczy, których normalnie byśmy nie zjadły. Oprócz tego, zazwyczaj dochodzi także alkohol. Zauważcie, że na wakacjach w większości przypadków alkohol pije się codziennie. Cóż za odkrycie, hm? To właśnie większość naszej wagi pochodzi z picia kolorowych drinków i innych alkoholowych przysmaków.

Jeśli już decydujesz się na posiłek za granicą, staraj się wybierać lepsze lokale, na przykład restauracje a nie jakieś przydrożne bary z hot dogami. W restauracjach zamawiaj zawsze dania posiadające wiele warzyw. O ogólnie takie, po których widać, że są zdrowe a nie ociekają tłuszczem.

Patrz na to, aby nie jeść za dużo przekąsek. Lokalne przekąski na straganach wyglądają naprawdę kusząco, ale lepiej by było abyś z nich zrezygnowała. Bo zazwyczaj takie przekąski są pełne tłuszczu i węglowodanów, które nie są nam do niczego potrzebne.

Szczególnie uważać trzeba także na różnego rodzaju dodatki typu polewy, bitą śmietanę, cukier puder. Gdy tylko się da, wybieraj owoce jako dodatki a nie te różne słodkie i tłuste wynalazki.

Polecam jeszcze jedną ciekawą sztuczkę jedzeniową. Otóż jeśli będziesz miała taką możliwość, zamawiaj ostre potrawy. Udowodniono, że pikantnych potraw zjadamy znacznie mniej niż tych normalnych. Jeśli coś nas pali, nie jesteśmy zjeść tego aż tyle ile zjedlibyśmy potrawy tradycyjnej. Dlatego papryczki chilli są waszym sprzymierzeńcem.

Aha, i pij wodę. Pij jak najwięcej wody. Przede wszystkim dlatego, że w ciepłych krajach szybko tracisz wodę, dlatego musisz uzupełniać płyny. Ale też dlatego, że pita woda zastąpi ci jedzenie.

Jak zastosujecie się to powyższych rad, wszystko powinno być ok i raczej nie wrócicie z wakacji z większym brzuchem (no chyba że z innego powodu).

Opublikowano w

Komentarze w “Jak nie przytyć na wakacjach?

  1. ja wiem, moze by tak nie wpi*****ać? wtedy na pewno nie przytyjesz. sprawdzone wielokrotnie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *