Jak schudnąć wolno?

Tak, przeczytaliście tytuł dobrze. W tym wpisie nie będę opisywała setek metod odnośnie tego jak najszybciej schudnąć i zrzucić 50 kilogramów w tydzień. W internecie jest mnóstwo poradników o tym jak schudnąć szybko i to praktycznie jedyne poradniki jakie znajdziecie odnośnie zrzucania wagi. Każdy chce zrzucać kilogramy natychmiast. Jednak te osoby nie pamiętają, ze przybierały na wadze stopniowo. Waga rosła miesiąc za miesiącem, kilogram za kilogramem. Z tego właśnie powodu, szybkie chudnięcie nie jest ani naturalne ani tym bardziej zdrowe dla organizmu takiej osoby.

Jeśli doszłaś do swojej stukilogramowej wagi w rok, tyle też mniej więcej czasu będziesz potrzebować na całkowite jej zrzucenie i dojście do poziomu przedwielorybowego. No bardzo przepraszam, ale nie ma żadnych magicznych trików, cudownych tabletek, diet-głodówek, które pozwoliłyby schudnąć bezpiecznie 10 kg w miesiąc. 2-3 kilogramy na miesiąc, jeszcze ok, da się zrobić, Ale na pewno nie ma co rzucać się na głęboką wodę i starać się zrzucić natychmiast 10 kg. No chyba, że jesteście prawdziwymi hardkorami i zapiszecie się na liposukcję. Wtedy rzeczywiście, lekarze mogą odessać Wam praktycznie cały tłuszcz w 5 minut. Ale co z tego skoro za pół roku wrócicie do tej samej wagi z nawiązką?

Tak, miałam koleżankę, która zawsze miała problem z nadwagą. Poszła na odsysanie tłuszczu myśląc, że rozwiąże to wszystkie jej problemy. Problem nadwagi został oczywiście rozwiązany w trybie natychmiastowym. Jednak po tej kuracji, moja koleżanka robiła się dziwnie większa z dnia na dzień. Dni mijały, minęło parę miesięcy a ona wróciła do swojej dawnej wagi a następnie zdecydowanie ją przekroczyła i zaczęła bić kolejne rekordy obwodu brzucha i ud. Dlatego nie idźcie tą drogą.

Dobre odchudzanie to wyrabianie dobrych nawyków i przyjmowanie ich na całe życie. Tylko tak możemy uzyskać pożądane przez nas efekty i je utrzymać. Jeśli wyrobimy sobie odpowiednie nawyki, nawet nie będziemy musieli się zastanawiać i myśleć o tym, że jesteśmy na diecie. Trzeba tylko przerwać ten pierwszy etap, kiedy musimy użyć naszej wolnej woli aby stopniowo wyrabiać w sobie nawyk. Po kilku miesiącach takich starań, nawyk zostanie zinternalizowany a my będziemy mogli cieszyć się naszą nową figurą i ponadprzeciętnym zdrowiem.

Opublikowano w

Komentarze w “Jak schudnąć wolno?

  1. Hm może spróbuję chudnąć wolno. Próbowałam robić to szybko z jakimiś tabletkami ale rzeczywiście zawsze efekt był taki sam, na początku mniej kilogramów a potem więcej niż na początku…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *