Jak schudnąć źle?

Jest wiele przypadków osób, które owszem schudły, ale zrobiły to w nieprawidłowy sposób. Co mam na myśli mówiąc nieprawidłowy. Na przykład to, że schudły o wiele za szybko i w konsekwencji mają na sobie wory zwisającej skóry. Nie wygląda to atrakcyjnie. W tym poście opiszę jak temu zapobiec i jak schudnąć, aby nie tylko mieć mniej kg ale też żeby ładniej wyglądać.

Przede wszystkim, należy chudnąć powoli. Zbyt szybkie chudnięcie wyniszcza organizm i nie daje czasu skórze na przystosowanie się. Nie można stosować terapii szokowych na naszym ciele. Jeśli do naszych kilogramów dochodziłyśmy długo, długo też będziemy je zrzucać. Nie zrobimy nic w 2 miesiące. A nawet jeśli by się dało, będzie to niebezpieczne.

O liposukcji nawet bym się nie zastanawiała. Liposukcja owszem pomoże, zrzucisz kilogramy w tempie instant. Ale na Twoim ciele pozostaną blizny na całe życie po skalpelu. I skóra nie będzie się tak równomiernie rozkładała.  Do tego i tak odrobisz stracone kilogramy w tempie natychmiastowym. Bo nie zmieniłaś nawyków żywieniowych. Jeśli wcześniej tylko tyłaś i tyłaś to i po odsysaniu tłuszczu będzie to samo. Wrócisz z powrotem do dawnej wagi w około pół roku. I będziesz bardziej wkurzona niż wcześniej z bliznami na ciele. Czy warto? Chyba nie.

Źle jest też chudnąc bez ćwiczeń. Co jak co, ale ćwiczenia wraz z dobrą dietą naprawdę pomagają w zrzucaniu wagi, modelując przy okazji sylwetkę. Ćwicząc nie tylko szybciej schudniesz, ale też po schudnięciu będziesz miała ładne, wygimnastykowane ciało.

Także chudnijcie zdrowo. Niekoniecznie szybko.

Opublikowano w

Komentarze w “Jak schudnąć źle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *