Jak wybrać najlepszy strój do ćwiczeń?

Często zastanawiamy się, jaki strój do ćwiczeń kupić, jakie buty, czy do fitnessu, czy do biegania, a może jeszcze jakieś inne, nowsze, droższe a może różowe i fioletowe? Rynek jest duży i pojemny, a także potrafi umiejętnie oszacować ilość pieniędzy, jakie każdy z nas może wydać na nowe, super cichy do uprawnia sportu, które oczywiście po sezonie wymieni na nowe. Najważniejsze nie wpadać w paranoje i nie dać się zwariować, dlatego wybierzcie taki strój do ćwiczeń, w którym będziesz się czuła komfortowo i wygodnie.

Postaw na wygodę i komfort

Jeżeli ulegniemy modzie i presji, aby wyglądać, jak „lala z siłowni” już na początku naszej przygody, niewiele z tego wyjdzie. Większość z nas nie ma idealnej sylwetki, dopiero ją kształtuje. Dlatego nie silmy się, aby podczas ćwiczeń wyglądać jak milion dolarów. Przyszłyśmy ćwiczyć, wylewać siódme poty, a nie błyszczeć. Dlatego polecam wygodne i wyprodukowane z naturalnych materiałów ubrania. Wszystko zależy od Twoich naturalnych predyspozycji, jeśli lubisz śliskie legginsy, ćwicz w tych legginsach, byle Tobie było wygodnie.

Pamiętaj, że najważniejsze są: sportowe buty

Podczas ćwiczeń obok ich prawidłowego wykonywania, najważniejsze są wygodne, dobrze dopasowane buty. Zadbaj o to, aby kupić takie, które nie tylko będą chronić Twoją stopę przed urazami, ale takie, które zapewnią Ci prawidłową postawę. Nie oszczędzaj i nie kupuj byle czego. Moim zdaniem odpowiednie obuwie podczas ćwiczeń jest najważniejszym elementem naszego stroju.

Jak powinien wyglądać kompletny strój do ćwiczeń?

Tak jak już pisałam wcześniej, strój sportowy, w którym będziesz ćwiczyła, powinien być wygodny i odpowiadać Tobie. Tak samo, jak mój zestaw odpowiada mi w 100%. Moje sportowe must have to przede wszystkim wygodne i elastyczne legginsy. Jeżeli ćwiczę wiosną i latem, mam krótkie, przewiewne szorty. Do tego koszulka albo cieniutki longsleeve. Wszystko wygodne, elastyczne i z oddychających materiałów. Oczywiście sportowy stanik będzie dużym ułatwieniem podczas ćwiczeń 😉

Jednak postawą mojego stroju są wygodne buty, wyprofilowane do mojej stopy tak, aby w pełni bezpiecznie amortyzować nasze ruchy.

Jeśli nie wiecie, gdzie kupić odpowiednie ubrania treningowe polecam sklep: http://mw-sport.pl/ gdzie znajdziecie wszystko, co jest potrzebne do uprawiania bezpiecznego i przyjemnego sportu.

Ściskam,
Kasia

Opublikowano w

Komentarze w “Jak wybrać najlepszy strój do ćwiczeń?

  1. Dokładnie ma tak samo, jak Ty! Najważniejsze są dla mnie buty! 😀 fajny blog, na pewno będę częściej zaglądać 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *