Na czym ćwiczyć aby schudnąć?

Istnieje wiele przyrządów przyspieszających odchudzanie. Większość z nich kompletnie nie działa. Dlatego postanowiłam opisać kilka z tych, które działają. Tak, żebyście wiedziały na czym jest sens ćwiczyć, a na czym nie ma sensu.

Na początku zacznę od przyrządów, które możemy od razu wyrzucić do kosza, bo nie pomagają na nic. Do takich przyrządów zaliczają się:  pasy wibracyjne i pasy-sauny. Ogólnie wszystkie urządzenia, gdzie nie musimy nic robić a przyrząd ma zrobić wszystko za nas. To tak niestety nie działa. Nie schudniemy bez naszego bezpośredniego wkładu w odchudzanie, bez żadnego wysiłku. Dlatego każdy dobry przyrząd odchudzający będzie wymagał od nas wiele wkładu własnego.

Stepper

Stepper jest bardzo dobrym przyrządem. Potrafi naprawdę nieźle nas zmęczyć. Stepper to ćwiczenia cardio. Jeśli przyłożymy się do korzystania z niego, będziemy mogły schudnąć całkiem dużo kilogramów. Wadą steppera są nudne ćwiczenia. Cały czas robimy tylko jedno – chodzimy i podskakujemy w górę i w dół. Może to się stać dość nużące.  No i jeszcze trzeba koniecznie nadmienić, że taki stepper z czasem mocno obciąża stawy kolanowe. Także należy połączyć go z innymi ćwiczeniami aby nie ćwiczyć cały czas na nim.

Orbitrek

Orbitrek, czyli rower eliptyczny służy do wykonywania ćwiczeń cardio. Jeśli lubimy wspinaczkę górską, biegi narciarskie lub nordic walking to orbitrek da nam podobne wrażenia z ćwiczeń. Podczas treningu na orbitreku angażowana jest większość mięśni w naszym ciele. Dzięki swej konstrukcji, trening na orbitreku mniej obciąża stawy i ścięgna niż biegi narciarskie lub jogging. Spalanie kalorii na orbitreku jest znacznie szybsze niż ma to miejsce na bieżni czy rowerku.

Jeśli jesteś osobą z nadwagą, również powinnaś zerknąć na orbitreka ponieważ jest on bardzo skuteczny w walce z tłuszczem u osób otyłych. Jeśli planujesz kupić orbitrek, nie bierz tego najtańszego. Najtańsze orbitreki nie bez powodu są najtańsze. Dobry orbitrek musi być solidny aby wytrzymał twój ciężar. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś otyła. Dlatego wydaj nieco więcej i zainwestuj w orbitrek co najmniej ze średniej półki cenowej.

Hantle i sztangi

I dochodzimy do absolutnie najlepszego sprzętu do ćwiczeń pod słońcem. Są to hantle i sztangi. Dzięki nim będziemy mogły wykonać każde najskuteczniejsze ćwiczenie na odchudzanie oraz rzeźbę. Naprawdę, jeśli chcecie zająć się fitnessem na serio i mieć naprawdę wymodelowane ciało, to nie ma innej drogi niż podnoszenie ciężarów.

Ćwiczenia z obciążeniami dają naprawdę świetne efekty i po kilku miesiącach ćwiczeń będziemy wyglądały jak modelki fitness. Jeśli oglądasz zdjęcia modelek na okładkach gazet i chcesz wyglądać tak jak one, zacznij ćwiczyć z obciążeniami.  Wszyscy profesjonalni sportowcy używają obciążeń i robią to z bardzo dobrego powodu – one po prostu działają.

Opublikowano w

Komentarze w “Na czym ćwiczyć aby schudnąć?

  1. Autor tutaj ma rację że przyrządy potrafią przyśpieszyć odchudzanie. Lepiej na początku zacząć od samych ćwiczeń bez przyrządów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *