Obciążniki treningowe

Czy warto zaopatrzyć się z obciążniki zaczepiane na nadgarstki i kostki? Spotkałam się jakiś czas temu z takimi wynalazkami i muszę przyznać, że moje wrażenia z nimi związane są całkiem pozytywne.

Wagi obciążników wahają się od 0,5 kg do ponad 2 kg na obciążnik. Czyli razem możemy dodać sobie ponad 4 kg obciążenia. Przed założeniem ich może wydawać się nam, że to nie zrobi nam żadnej różnicy. Ale robi i to dużą. Te obrączki naprawdę czuć na nadgarstkach i już po kilku powtórzeniach zauważamy, że robi się nam ciężej znacznie szybciej.

Cena obciążników

Najtańsze dostaniemy już za 10 zł, te bardziej markowe są nieco droższe, tak do 50 zł. Ale tutaj raczej liczy się waga i wyższa cena nie dodaje ciężarkom jakichś specjalnych właściwości. Także bez problemu możemy zaopatrzyć się w te tańsze.

Zastosowanie

Zastosowanie takich ciężarków jest bardzo szerokie. Możemy używać ich do każdego typu ćwiczeń. No, prawie każdego. Raczej lepiej nie używać ich do ćwiczeń wymagających większej precyzji lub przy ćwiczeniach zawierających wyskoki. Przy wszystkim innym będą w sam raz. Dzięki nim będziemy mogły rozpocząć na nowo ćwiczenia, które przestałyśmy robić bo były dla nas za proste.

Montowanie

Dobre obciążniki powinny stabilnie przylegać do ciała. Nie mogą one się majtać, ponieważ wtedy nasze ćwiczenia będą nieefektowne i mogą doprowadzić nawet do kontuzji. Dlatego wiążmy nasze ciężarki zawsze mocno wkoło naszych nadgarstków i kostek.

Efekty

Dzięki ciężarkom uzyskasz pożądane efekty znacznie szybciej. Naprawdę widać różnicę w efektach gdy zaopatrzysz się w nie, dlatego naprawdę polecam je wszystkim regularnie ćwiczącym dziewczynom. Sama miałam na początku takie kilogramowe ale teraz dokupiłam sobie takie po 1,5 kg i efekty przychodzą jeszcze szybciej. Tylko trzeba uważać na kontuzje, bo łatwiej o nie gdy mamy na sobie więcej nienaturalnej wagi. Ale jeśli będziecie uważać, wszystko powinno być w porządku.

Opublikowano w

Komentarze w “Obciążniki treningowe

  1. Mi koleżanka odradziła obciążniki, bo „jak się spocę to po pewnym czasie zaczną mi się rzepy i to wszystko odklejać i nie będą dobrze przylegać”. W sumie to nie wiem ile w tym prawdy 😛

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *