Psychodietetyk – czy warto?

Ostatnimi laty na polskich uczelniach powstało wiele nowych kierunków dla studentów. Jednym z tych kierunków była psychodietetyka. Z tego powodu psychodietetycy pojawiają się teraz jak grzyby po deszczu i oferują swoje usługi osobom odchudzającym się. Co leży w zakresie kompetencji psychodietetyków? Czy warto skorzystać z ich usług? Opiszę to w tym oto artykule.

Gdy pierwszy raz słyszymy słowo „psychodietetyk” wydawać się może, że jest to osoba, która pomaga ludziom z zaburzeniami odżywiania. Że to taki psycholog leczący osoby z anoreksją, bulimią i innymi zaburzeniami. Otóż nie. Psychodietetyk pomaga przede wszystkim osobom zdrowym, które po prostu chcą schudnąć bądź poprawić swoje nawyki żywieniowe.

Czy miałaś kiedyś tak, że stosowałaś dietę, która wcale nie pomagała? Czy miałaś tak, że głodziłaś się, schudłaś i potem wystąpił u ciebie efekt jojo? Czy masz problemy z podjadaniem i czy czujesz się ciągle głodna? W takim razie możesz potrzebować pomocy psychodietetyka.

Twój problem może wcale nie leżeć w twoim ciele. Możesz mieć nadwagę nie przez wolny metabolizm, ale przez to, co masz w głowie. Jeśli zmieni się Twoje nastawienie do jedzenia, zaczniesz chudnąć. W większości przypadków kobiety potrzebują właśnie psychodietetyka, zamiast zwykłego rozplanowania diety. Dieta to tylko taktyka dojścia do celu. Żeby dobrze wykonać tę taktykę, trzeba mieć dobre nastawienie w swojej głowie.

Psychodietetyk wyjaśni Ci, jak nie dopuścić do powstania efektu jojo. Psychodietetyk wytłumaczy, czym tak naprawdę jest dieta i czym jest dobra dieta. Wkoło odchudzania namnożyło się tyle mitów, że dziewczyny nie wiedzą co jest prawdą a co zwykłym zakłamaniem rzeczywistości. Dziewczyny myślą, że odchudzanie się to głodzenie się, picie odchudzających herbatek, łykanie tabletek i dosypywanie proszków do wody. Psychodietetyk pokaże ci, jak wygląda normalna zdrowa dieta. Dzięki niemu poznasz swoje własne ciało i dowiesz się, dlaczego wysyła ono różne sygnały i jak powinno się na nie poprawnie reagować.

Tak jak wcześniej pisałam, jest teraz tyle sprzecznych informacji dotyczących odchudzania, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Z jednej strony jest świat zdrowej diety i skutecznego odchudzania na stałe. Z drugiej strony, stale promowane są różne drogi na skróty dla leniwych osób, które nie robią nic poza wyniszczaniem naszego organizmu i pogrubianiem portfela osoby, która je promuje. Jeśli nie dowiesz się odpowiednie wcześnie jak rozpoznawać te dobre informacje od tych złych, może dojść do momentu, w którym nie będzie już odwrotu.

Jest naprawdę wiele dziewczyn, które tak zniszczyły swój organizm głupimi dietami, że im już nic nie pomoże. Są po kilku dietach-głodówkach i ich metabolizm jest tak zmasakrowany, ich tarczyca tak rozregulowana, że przejście na zdrową dietę już nic nie da. Będą grube do końca życia. Dlatego nie popełnij tego błędu i udaj się do psychodietetyka. Dzięki temu szybko poznasz zdrową i dobrą drogę ku szczupłej sylwetce.

Opublikowano w

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *