choroba Hashimoto

Recenzja książki Agaty Lewandowskiej: Hashimoto, dieta i styl życia w chorobie

O hashimoto pisałam już wcześniej na swoim blogu, ale teraz mam w rękach prawdziwe kompendium wiedzy na ten temat! Bardzo cieszę się, że ta książka trafiła do mnie, bo dzięki niej potrafiłam wielu z Was odpowiedzieć na prywatne wiadomości związane z tym tematem. Zanim przejdę do sedna – Agata Lewandowska – gratuluję wspaniałej pracy!

Parę słów o autorce – Agacie Lewandowskiej

o chorobie HashimotoAgata Lewandowska jest dietetykiem i absolwentką wielu studiów w tym zakresie. Jakich dokładnie możecie sprawdzić na stronie, mnie zainteresował fakt, że Agata jest świetną specjalistką i przesympatyczną osobą (od dawna obserwuję jej profil na fb i instagramie). Zakochałam się w jej podejściu do zdrowia, do tego stopnia, że to nie będzie jedyna recenzja jej książek na moim blogu.

Hashimoto – co powinniśmy wiedzieć?

HashimotoPrzechodząc do sedna książki, jest dokładnym kompendium wiedzy z tego zakresu. Autorka dokładnie opisuje objawy choroby, diagnostykę i leczenie jej objawów. Dodatkowo zahacza o tematykę chorób, jakie często towarzyszą hashimoto. Muszę przyznać, że sama dowiedziałam się dużo nowych rzeczy, o których nawet nie miałam pojęcia. Przyszedł czas, abym również sprawdziła swoją tarczycę.

 

„Mam hashimoto” i co to znaczy?

Ten rozdział był dla mnie najważniejszą częścią tej książki. Z niego dowiedziałam się, jak odpowiednio zadbać o swoją mikroflorę i jelita. Nie przypuszczałam, że zdrowie jelit, może być takie ważne i stanowić konieczność w dzisiejszych czasach. Ciekawe informacje znajdziecie też w podrozdziale związanym z płodnością, jest tam dużo konkretnych wskazówek dotyczących zaburzeń hormonalnych. Pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś o chorobie, ale też dla tych, którzy chcą uzupełnić swoje informacje z tego zakresu.

Jak normalnie żyć z Hashimoto?

Często pisałyście do mnie w sprawie hashimoto, jakby to był wyrok śmierci. Ta książka jest doskonałym drogowskazem dla osób zmagających się z chorobą i chcących żyć normalnie, tylko na podstawie nowych, zdrowych zasady, które nie szkodzą naszemu organizmowi. Także dziewczyny! Głowa do góry! Mamy wspaniałe źródło wiedzy, dzięki któremu zaczniemy budować nowe jutro!

książka Anny LewandowskiejJaką dietę stosować w przypadku hashimoto?

Agata Lewandowska jest dietetykiem, więc doskonale wie, jakie porady żywieniowe będą dobre dla kobiet zmagających się z hashimoto. Dodatkowo książka zawiera ponad 100 stron przepisów. Mamy do dyspozycji pomysły na śniadanie, koktajle i smothies, przekąski i przystawki, zupy i kremy, dania mięsne, rybne i owoce morza, ale także dania z kaszy, ryżu i makaronu, a także sałatki i desery. Każda z nas znajdzie coś dla siebie. Jest to szczególnie ważne, aby mieć taką ściągę, gdy dostajemy diagnozę, że hashimoto to teraz nasze zmartwienie. Wystarczy kupić książkę, a dowiedzieć się wszystkiego, czego nie powiedzieli nam lekarze.

Hashimoto – dieta i styl życia w chorobie

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chcę w sposób merytoryczny zgłębić zagadnienie. Książka zawiera prawie 50 przypisów z literatury fachowej, więc jeśli potrzebujemy zajrzeć do źródła mamy taką możliwość. Dodatkowo książka jest ślicznie wydana. Opatrzona wieloma pięknymi zdjęciami. Jest bardzo intuicyjna, jest w niej wiele wypunktowań i wielokropków, co znacznie ułatwia szukanie określonych treści. Jestem zakochana w tym wydaniu i w samej Agacie Lewandowskiej. Ma bardzo lekki i przyjazny styl. Od razu wiemy, że kobieta zna się na rzeczy. Z całego serca polecam tę pozycję i jeszcze raz gratuluję Agata Lewandowska. Cudowny materiał.

Książkę możecie zamówić tutaj: https://www.rm.com.pl/product-pol-1348-Hashimoto-Dieta-i-styl-zycia-w-chorobie.html

Wasza Kasia!

Opublikowano w

Komentarze w “Recenzja książki Agaty Lewandowskiej: Hashimoto, dieta i styl życia w chorobie

  1. Super pozycja, chętnie po nią sięgnę. Tym bardziej, że ostatnio mam problemy z tarczycą.

    Odpowiedz

  2. Witam. Jeśli szukacie dobrego źródła błonnika oraz kwasów omega-3 to polecam wam siemię lniane. Możecie dzięki temu poprawić wydajność swojego organizmu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *