Sport na świeżym powietrzu

Dzisiaj zaproponuję wam aktywności sportowe, które można wykonywać na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyja ku temu jak najbardziej więc czemu by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym.

Zanim zaczęłam regularnie ćwiczyć a przede wszystkim interesować się sportem w celu oczywiście zgubienia zbędnych kilogramów, sama nie widziałam, że jest tyle sposobów na spędzenie czasu aktywnie niekoniecznie się przy tym męcząc. Co więcej, okazuje się, że nawet podczas spokojnego spaceru gubimy zbędne kilogramy więc czasem warto wyjść z domu i przemierzyć klimatyczne alejki w pobliskim parku.

Mi spodobały się jednak nie co bardziej energiczne sporty. Od lat jeżdżę na rolkach – typowo rekreacyjnie, amatorsko i zawsze na ścieżkach rowerowych. To idealny sposób na poprawienie kondycji, układu oddechowego czy regulację układu krążenia. Całą zimę marzę tylko o tym, by wreszcie założyć rolki i przemierzać długie kilometry. Prawdę mówiąc nigdy nie liczyłam, jak długi odcinek drogi przemierzam, ale pewnym jest, że każdego tygodnia moja kondycja ulegała ogromnej poprawie. Dzisiaj nie miewam już zakwasów a dwugodzinną jazdę traktuję jako prawdziwą przyjemność.

Moja druga miłość to rower. Na jednoślad wsiadam równie często i chętnie i też zawsze korzystam ze ścieżek rowerowych – bezpiecznie i komfortowo. Jazda na rowerze to odprężające wycieczki chociaż przyznam wam, że niejednokrotnie rower zastępuje mi inne środki transportu, na przykład samochód czy autobus (szczególnie w godzinach szczytu).

Jogging – sama nie uprawiam, bo od dziecka nie lubię biegać jednak moją rola nie jest was tutaj zniechęcać a wręcz przeciwnie, zachęcać. Jogging jest sportem tanim i wygodnym. Wystarczy park czy mniej uczęszczany chodnik i dobre buty. Na początek polecam lekki trucht i krótkie dystanse a planując trasę i długość odcinka drogi warto pamiętać, że jeszcze trzeba wrócić do domu.

Spacerując po parku sama widzę, jak popularny staje się nordic walking i to nie tylko wśród osób w podeszłym wieku, ale i tych młodych, całkiem sprawnych fizycznie, będących w świetnej kondycji. Ciekawa sprawa i sama na pewno spróbuję. Tak samo jak jogi na świeżym powietrzu. Wystarczy mata i cichy zakątek. Pomyślcie, jak błogo można się poczuć relaksując ciało i umysł na łonie natury, wśród śpiewu ptaków.

Ostatnia moja propozycja to fitness. Praktycznie wszystkie ćwiczenia wchodzące w skład aerobicu można z powodzeniem wykonywać na macie. Wystarczy w miarę równe podłoże i sprzyjające warunki atmosferyczne. Osobiście zdarzyło mi się nie raz ćwiczyć w parku a niejednokrotnie pomocna stała mi się alejkowa ławeczka – do przysiadów czy półpompek.

Spróbujcie uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu a gwarantuje, że przynajmniej w okresie wiosenno letnim nie odwiedzicie już siłowni czy sali fitness.

Powodzenia!

Opublikowano w

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *