Indonasia

Wakacje we wrześniu – gdzie jechać?

Chyba wszyscy już mamy dość tej kwarantanny i myślimy o wypoczynku. Urlop w wakacje? To przepiękna pogoda i niesamowita przyroda w pełnym rozkwicie, ale też mnóstwo ludzi i wysokie ceny, dlatego warto zainteresować się wrześniowym terminem – wciąż jest ładnie, ale już nie tak tłoczno i nie tak drogo. Gdzie warto pojechać o takiej porze roku i czy Wy też marzycie o ciepłym słońcu?

Południe Europy

Listę kierunków, które warto odwiedzić we wrześniu, znajdziesz tutaj: http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/

Środek lata to niekoniecznie najlepsza pora na wyprawę do modnych kurortów. Właśnie we wrześniu hiszpańskie Costa del Sol, francuskie Lazurowe Wybrzeże i gorące, włoskie plaże są bardziej przyjazne dla turystów – nie jest tak upalnie, ale wciąż można kąpać się w morzu, a popularne ośrodki wypoczynkowe zaczynają obniżać ceny.

Myśląc o południu Europy warto zainteresować się tymi mniej znanymi lokalizacjami, jak chociażby Czarnogóra. Pobyt jest tu znacznie tańszy niż we Francji czy Hiszpanii, a atrakcji nie brakuje – są piękne plaże, idealne warunki do żeglowania, smaczne jedzenie i mnóstwo ciekawych zabytków.

Cypr

Pozostając w klimacie południowej Europy – Cypr to kolejne idealne miejsce na wrześniowy urlop. We wrześniu temperatura wody sięga nawet 30 stopni, a choć przez cały dzień na Cyprze jest bardzo ciepło, to zwiedzanie okolicznych zabytków nie jest męczące. Większość tanich linii lotniczych oferuje przelot na tę wyspę, więc podróż nie jest kosztowna, a hoteli i pensjonatów jest tyle, że bez problemu da się znaleźć coś na naszą kieszeń.

Indonezja

wycieczki we wrześniu

Marzy się coś bardziej egzotycznego? Indonezja znana jest ze swojej dzikiej przyrody i malowniczych wysepek. Przełom lata i jesieni łapie się na porę suchą, unikamy więc ulewnych deszczy. Można tutaj pływać w ciepłym morzu, wylegiwać się na piaszczystych plażach, surfować, nurkować, podziwiać rafy koralowe. Ciekawym pomysłem jest wycieczka fakultatywna na Borneo, gdzie można zwiedzić jeden z najstarszych lasów deszczowych na świecie.

Zaplecze turystyczne jest dobrze rozwinięte, a największym wydatkiem jest zwykle przelot, dlatego warto szukać połączeń nocnych i z przesiadkami, które wprawdzie są bardziej męczące, ale za to pozwalają sporo zaoszczędzić.

Spokojna prowincja

Nie tylko za granicą można spędzić wrześniowy urlop. W kraju nie brakuje atrakcyjnych lokalizacji, zwłaszcza gdy szuka się spokoju, obcowania z naturą i klimatycznych miejscówek. Można wybrać się na Mazury, najlepiej z dala od tych najpopularniejszych szlaków, dobrym kierunkiem jest także Podkarpacie – są tu znane z niesamowitych widoków Bieszczady oraz urokliwe miasteczka.

Opublikowano w

Komentarze w “Wakacje we wrześniu – gdzie jechać?

  1. Zdjęcie główne prowadzi do raju – WOW 😉
    Jak wszystko się uspokoi to kierunek Cypr.

    Odpowiedz

  2. ja stawiam na opcję – gdziekolwiek tylko jechać 😀 bo już 3 lata nie byłam na żadnym urlopie i już głowa dymi 😀 trzymam kciuki za nas wszystkich aby urlopy si udały 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *