Jak zachowują się kobiety na siłowni?

O kobietach na siłowni można by napisać książkę. Niestety, forma bloga pozwala jedynie na krótki artykuł. Postaram się streścić pokrótce co ciekawsze zachowania kobiet, które zauważyłam podczas swoich kilkuletnich wojaży na siłowni. No to zaczynamy.

Perfekcyjny makijaż

Są laski, które przychodzą na siłownię w idealnym makijażu. Nie mam pojęcia po co to robią i w czym ten makijaż im pomoże. Chociaż może i wiem. Jedne dziewczyny chodzą na siłownię, aby trenować. Te nie przejmują się tym, jak wyglądają podczas ćwiczeń. Inne przychodzą tam, bo chcą kogoś poznać. I to właśnie ten typ dziewczyn maluje się przed i na siłowni. Nic w tym złego. Nie oceniam.

Wybieranie strojów

Jeśli chodzisz na siłownię, potrzebujesz około dwóch wygodnych zestawów strojów aby nosić je naprzemiennie. To wystarczy. Ale oczywiście są dziewczyny, które tak nie umieją i muszą się stroić. Przed każdym wyjściem rozkminiają czy legginsy pasują do koszulki, oraz czy koszulka pasuje do opaski. A no tak, jeszcze buty. Do nich też trzeba dobrać wszystko tak, aby kolorystycznie do siebie pasowało.

Robienie selfie

To jest jeden z najgorszych przypadków. Dziewczyny przychodzą na siłownię, przebierają się w sportowy strój i jedyne co robią to samojebki. Non stop wrzucają zdjęcia na Instagrama i Snapchata. Bo trzeba się pochwalić wszystkim znajomym o tym, że poszłyśmy na siłownię. Wszyscy patrzą się na takie dziewczyny z politowaniem. Nie rób tego, tylko marnujesz swój czas. Ćwicz dla siebie nie dla lajków.

Porównywanie się z innymi

Porównywanie się jest głupie i w ogóle ci nie służy. To naturalny instynkt, że porównujemy się z dziewczyną ćwiczącą obok. Ale trzeba umieć ten instynkt zahamować i nie dać się mu ponieść. Niektóre dziewczyny porównują się z facetami i to już jest w ogóle paranoja. Chcą robić ćwiczenia z taką samą ilością powtórzeń i obciążeniami co mężczyzna. Tak się nie da i to nie ma sensu. Nie porównuj się z kimś, kto ćwiczy kilka lat lub z kimś, kto genetycznie jest od ciebie sprawniejszy. Patrz na siebie i obserwuj swoje postępy.

Nie korzystanie z maszyn

Wiele dziewczyn po prostu boi się korzystać z maszyn. Nie wiedzą jak one działają, co się z nimi robi. Ale to przecież normalne, w końcu nigdy z nich nie korzystały. Lecz nie spytają się nikogo o to, jak się z nich korzysta, wolą przez godzinę zapieprzać na rowerku lub bieżni.

Ciche oddychanie

To już w ogóle jest głupie. Niektóre dziewczyny wkręcają sobie, że nie mogą głośno oddychać. Bo ktoś to usłyszy i jeszcze pomyśli, że sapią jak wieprz. Dlatego starają się oddychać jak najciszej i przez to nie dotleniają swojego organizmu. A to bardzo głupie.

Podsumowanie

To by było chyba na tyle. Ogólnie na siłowni trzeba się skupić i robić to, co doprowadzi nas do osiągnięcia naszego wymarzonego celu i nie myśleć o niczym innym. Wtedy nie będziemy popełniać takich błędów.

Opublikowano w

Komentarze w “Jak zachowują się kobiety na siłowni?

  1. Nie korzystanie z maszyn, jeżeli korzysta się jedynie z wolnych ciężarów uważam akurat za wielki atut 😛 ale to racja, ze samo cardio jest bez sensu. Jednak wiele dziewczyn powoli przyzwyczaja się do tematu i muszą się najpierw wybiegać zanim obczają teren 🙂

    Odpowiedz

    1. Dokładnie, jakby korzystały z samych ciężarów to było by najlepiej na świecie. Ale najczęściej wygląda to tak, że spędzają cały czas na bieżni. No ale dobrze, że w ogóle chodzą 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *