Zdjęcia modelek fit z instagrama

Wszystkie widziałyśmy i zachwycałyśmy się zdjęciami modelek z Instagrama, posiadających idealne, wysportowane figury. Zdjęcia tych dziewczyn są często używane do tego, aby zmotywować Cię do dążenia do wymarzonej figury i zmusić do ćwiczeń. Problem polega na tym, że dziewczyny na tych fotkach tak naprawdę nie istnieją. Znaczy się istnieją, ale to, co widzimy na zdjęciach jest produktem wielogodzinnej pracy. I nie chodzi mi tu wcale o pracę na siłowni.

Zdjęcia, które widzicie są zrobione przez profesjonalnego fotografa, który perfekcyjnie dobrał światło tak, aby ukryć wszelkie wady modelki i uzewnętrznić jej zalety. Potem godziny siedzenia przed Photoshopem, aby ulepszyć to i owo oraz poprawić to, czego nie dało się zrobić światłem i cieniami. Potem pora na odpowiednie filtry, po użyciu których ciało wygląda na zdrowsze i atrakcyjniejsze. W efekcie otrzymujemy obrazek, na którym widnieje idealna pani z perfekcyjnymi gabarytami i z perfekcyjnym mejkapem. Szkoda tylko, że w rzeczywistości ta pani nie istnieje. A my ślinimy się na widok tych zdjęć i próbujemy gonić nieistniejący ideał.

Fajnie jest pooglądać takie zdjęcia i pozachwycać się. Dobrze nawet mieć motywację do ćwiczeń dzięki takim fotkom. Bo w sumie co w tym złego, jeśli jakieś zdjęcie skłoni nas do pójścia na trening? Każdy sposób jest dobry. Dlatego jeśli spojrzymy na te fotki pod tym kątem, nic w nich negatywnego.

Jednak nie da się uniknąć tego, że wiele dziewczyn patrzy na zdjęcia instagramowych fit modelek jako cel do osiągnięcia. Jako coś, co można realnie osiągnąć. I frustrują się, kiedy po godzinach włożonych w treningi nie wyglądają tak jak ich ulubiona modelka ze zdjęcia.

Trzeba zrozumieć, że nawet jeśli te fotki były by prawdziwe, to każda dziewczyna ma inną budowę ciała, inne geny i inną reakcję na ćwiczenia i dietę. Niektórym dziewczynom bardzo łatwo przychodzi figura modelki, nawet bez ćwiczeń. Po prostu robią to co zawsze i wyglądają perfekcyjnie. Inne dziewczyny muszą stale ćwiczyć i uważać na to, co jedzą aby utrzymać normalną wagę.

Także radzę wam, abyście nie zwracały przesadnej uwagi na zdjęcia idealnych dziewczyn, bo takich nie ma. A nawet jeśli są, to nie znaczy to wcale, że możecie wyglądać tak samo jak one. Skupcie się raczej na zdrowym trybie życia i zdrowym odżywianiu. Wtenczas, po kilku miesiącach treningów odkryje się przed wami wasza zdrowa sylwetka. Czyli taka, która do was idealnie pasuje. I z tą sylwetką będziecie wyglądały ładnie i atrakcyjnie, obiecuję to wam.

Chodzi o to, abyście odkryły same siebie a nie dążyły do stania się inną dziewczyną. Bo najlepiej być najlepszą wersją samej siebie.

Opublikowano w

Komentarze w “Zdjęcia modelek fit z instagrama

  1. Zgodzę się z autorem. Piękno nie polega na wystających kościach ani przerabianiu fotek. Liczy się naturalność drogie Panie.

    Odpowiedz

  2. Na szczęście powoli ustępuje moda na ekstremalnie chude modelki po wielu latach wrzawy, walki o ich zdrowie i pokonanie stereotypów. Najgorsze jest to że już 13 latki cierpią na anoreksję bo chcą mieć szybki start w modelingu. Bycie modelką i głodzenie się nie jest zdrowe zwłaszcza że na planie podczas sesji nie zawsze jedzą zdrowe rzeczy bo jest baton w ruchu albo inne rzeczy a wtedy jest dramat bo organizm się buntuje i chce to z siebie wyrzucić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *