Zestawy ćwiczeń, które można wykonywać w domu

Szybko przekonałam się, że sama dieta nie wystarczy, by zgubić zbędne kilogramy. Już na początku walki o nienaganną sylwetkę postanowiłam więc włączyć także ćwiczenia. Na początku wykonywałam je w domu i przyznam, że zestaw, jaki samodzielnie opracowałam sprawdził się idealnie. Był świetny dla osoby początkującej, która nie wykazywała kondycji miłośniczki fitness. Z powodzeniem wykonywałam więc serie trzy razy w tygodniu a efekty zaczęły być szybko dostrzegalne.

Dzisiaj proponuje i wam mój zestaw ćwiczeń. Jest idealny dla osób, które dopiero zaczynają walkę o lepszą figurę, kondycję i zdrowie. Najważniejsze jest w nich to, że angażują wszystkie partie ciała bez wyjątku. Nie skupiają się tylko na brzuchu czy udach, ale również ramionach, pośladkach i łydkach. Zależało mi, by tkanka tłuszczowa znikała i zamieniała się w mięśnie wszędzie. I skoro ja to osiągnęłam to i Wam musi się udać.

Zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest fakt, iż nie trzeba na nie wydawać pieniędzy, nie trzeba wychodzić z domu kiedy pogoda nie sprzyja i można wykonywać je w dowolnym czasie. Walka o piękną figurę może być podjęta przed telewizorem, przy ulubionej muzyce, w zaciszu swojego pokoju i w rozciągniętym dresie. Tu już nie ma miejsca na wymówki, potrzebna jest tylko odrobina motywacji.

Zaczniemy od brzuszków. To ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha. Ręce należy skrzyżować na klatce piersiowej a stopy dobrze oprzeć o podłogę. Unosimy się kierując tułów na ukos. Kolana mają być cały czas zgięte. To ćwiczenie wykonywałam w 3 seriach po 15 powtórzeń na każdą ze stron.

Do kolejnego ćwiczenia przydadzą się hantle, ale jeśli takowych nie posiadasz to idealnie nadadzą się dwie butelki wypełnione wodą. Należy położyć się na plecach i wyciągać ręce z hantlami do góry, jednocześnie warto podnosić wyprostowane nogi kilka centymetrów ponad ziemię. Podobnie jak poprzednie ćwiczenie i to wykonywałam w 3 seriach po 15 powtórzeń.

To ćwiczenie jest natomiast idealne na uda i pośladki. Należy położyć się na plecach a ręce ułożyć swobodnie wzdłuż ciała. Kolejno wyciągamy jedną, wyprostowana nogę ku górze, podczas gdy gruda pozostaje zgięta w kolanie a stopa opiera się stabilnie o podłoże. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż w trakcie ćwiczenia należy mieć cały czas pośladki uniesione ku górze. Standardowo wykonujemy 3 serie jednak tylko po 3 powtórzenia na każdą nogę.

Ostatnia moja propozycja to przysiady. Każdy z nas robił je przecież nie raz. Utrudnieniem są tutaj hantle, które należy trzymać w dłoniach. Przysiady wykonujemy tradycyjnie w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

Opublikowano w

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *