Czy tabletki odchudzające są na pewno skuteczne?

Jeśli myślicie, że możecie bezkarnie siedzieć na kanapie i zajadać się słodyczami a wasza waga będzie spadać to jesteście w błędzie. Niestety, nie wymyślono dotąd żadnych cudownych tabletek, których przyjmowanie zmniejszałoby wagę ciała bez naszego zaangażowania.

Fakt, iż zapotrzebowanie na tabletki odchudzające jest dzisiaj ogromne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolne hasło typu „odchudzanie warszawa”, by zobaczyć jak wiele różnych środków tego rodzaju jest oferowanych.

Ja sama nie jestem do nich przekonana, nigdy też takowych nie stosowałam. Uważam, że producenci tabletek tego rodzaju powinni jaśniej opisywać możliwe działania niepożądane czy ich skład. Okazuje się, że większość z nich jest zwyczajnie niebezpieczna dla naszego zdrowia. Tabletki zawierają silne substancje, które prowadzą do dysfunkcji układu pokarmowego i procesów metabolicznych.

Uważam też, że środki odchudzające dają trochę efekt placebo. Myślę, że i bez nich można osiągnąć podobny efekt, uprawiając aktywność sportową i stosując właściwą dietę.

Jedynym suplementem diety, który sama stosowałam była zielona herbata i chociaż nie lubię jej smaku to piłam dwie filiżanki dziennie. To środek w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i jak dowiedziałam się w poradni dietetycznej, zielona herbata ma działanie detoksykacyjne – oczyszcza nasz organizm ze zbędnych złogów.

Z tego, co mówili mi medycy i dietetycy, do których udawałam się po pomoc, rzeczywiście skuteczne leki odchudzające dostępne są tylko na receptę a stosować je mogą tylko osoby, które cierpią na przewlekłą otyłość, niebezpieczną dla własnego zdrowia a nawet życia.

Na licznych forach czytałam też o tabletkach z domieszką zakazanych substancji, na przykład uzależniającego środka odurzającego, jakim jest amfetamina. Producentów tych tabletek i handlarzy, którzy pośredniczą w ich dystrybucji powinno się zamykać w więzieniach. Nie wiem czy wiecie, ale na całym świecie odnotowano już co najmniej kilka tysięcy zgonów, których przyczyną było przyjmowanie tych właśnie tabletek.

Absolutnie, uważam, że marzenie o nienagannej sylwetce nie jest warte aż takich wyrzeczeń, by psuć własny organizm.

Znacie już moje zdanie na temat tabletek na odchudzanie. Sami na pewno spotkaliście się nie raz z pochwałami na ich temat (chociażby na forach internetowych). Ja sama niejednokrotnie byłam namawiana do ich stosowania jednak nigdy z nich nie skorzystałam. Moje odchudzanie przebiegało i przebiega tylko w oparciu o uprawianie sportu i stosowanie dobrej diety. Nie stosowałam nawet suplementów diety dostępnych w supermarketach, bez recepty. Uważam, że zamiast faszerować się chemią dużo lepiej jest przeznaczyć te pieniądze na fachową konsultację dietetyczną.

Opublikowano w

Komentarze w “Czy tabletki odchudzające są na pewno skuteczne?

    1. W ramach uszczegółowienia mogą rozwalić wątrobę nie mówiąc już o umyślnym zarażeniu się pasożytem, który działa wyniszczająco na organizm.

      Odpowiedz

  1. Same tabletki nie, ale suplementy dobrane pod odpowiednią diętę i trening mogą pomóc przyśpieszyć proces odchudzania o jakieś 10% 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *