Ćwiczenie zumby

Tym razem przedstawiam wam całkiem sensowny sposób na odchudzanie dla początkujących. Mowa będzie o zumbie. Pewnie wiele z was już słyszała o tym odchudzającym tańcu opartym o latynoamerykańskie rytmy. Opiszę teraz bliżej z czym to się je, dla kogo to jest i jakie efekty można osiągnąć.

Dla kogo?

Otóż Zumba przede wszystkim nadaje się dla początkujących, czyli słabo lub średnio wytrenowanych kobiet. Dla kobiet wprawionych w odchudzających bojach trening ten może wydawać się zbyt mało intensywny. Jeśli nie masz problemów z wyczerpującymi ćwiczeniami, zumba może kojarzyć się tobie z rozgrzewką a nie z ćwiczeniami. Natomiast jeśli dopiero zaczynasz, zumba jest idealna. Zmęczysz się na niej, dobrze pobawisz i przy okazji schudniesz.

Jak to wygląda?

Wygląda trochę jak aerobik, lecz znacznie się od niego różni. To po prostu taki taniec, pełen podskoków i różnych figur. Zanim zaczniemy tańczyć, musimy nauczyć się na początku kroków. Każdy taniec Zumby posiada choreografię, dlatego musimy na początku opanować podstawowe figury. Dopiero po poznaniu ruchów będziemy mogły w pełni oddać się tańcu. Przewagą Zumby nad zwykłymi ćwiczeniami jest to, że ćwiczenia dla wielu kobiet są nużące i nudne. Zumba z kolei jest bardziej atrakcyjna pod względem stopnia ciekawości. Muzyka jest egzotyczna, przez co również jest atrakcyjna do tańczenia i zabawy.

Jeśli jesteś nieco bardziej wysportowana i potrzebujesz większych efektów, zainteresuj się Zumbą toning. Ta odmiana wygląda podobnie do zwykłej zumby, z tym że ćwiczy się z dodatkowym obciążeniem w postaci ciężarków. Dzięki temu trening jest znacznie bardziej intensywny i kształtujący mięśnie oraz modelujący sylwetkę.

Co to daje?

Podczas treningu zumby możemy spalić nawet 450 kcal w ciągu jednej godziny. Inne odmiany zumby pozwalają nawet na spalenie do 700 kcal. Ruchy, które wykonamy tańcu są tak przemyślane, aby angażowały każdą partię mięśni. Dzięki temu nasze chudnięcie będzie szybkie oraz  pełne zabawy. Częste ćwiczenia usprawniają pracę metabolizmu. Nasza kondycja znacznie się poprawi, będziemy mogły wchodzić na szóste piętro bez zadyszki. Do tego obniży się nasz  poziom stresu. Podczas tańca zapomnimy o codziennych problemach bo będziemy skupiały się wyłącznie na ruchach.

Jak się za to zabrać?

Najprostszym sposobem jest zapisanie się na Zumbę gdzieś w naszym mieście. Jeśli mieszkamy w całkiem dużym mieście to na pewno organizuje w nim ktoś naukę zumby. Jeśli z kolei mieszkamy w małej wsi, w której jest 10 mieszkańców i 1 krowa, będziemy musiały improwizować. W takim przypadku możesz wykazać się inicjatywą i zorganizować sama zajęcia zumby. A nuż ktoś przyjdzie i tym sposobem zapoczątkujesz nową tradycję tańczenia zumby? Ewentualnie możesz także zakupić kursy/programy ćwiczeń Zumby na DVD. Dzięki temu  będziesz mogła ćwiczyć nawet bez pomocy żadnej z twoich koleżanek oraz opłacania setek złotych na trening.  Jeśli posiadasz konsolę PS3, dostępna jest na nią gra Zumba Fitness. W grze dostępny jest tryb dla wielu graczy. Więc zaproś swoje koleżanki i zacznij tańczyć. Już dzisiaj, już  teraz.

Opublikowano w

Komentarze w “Ćwiczenie zumby

  1. Zumba to naaajlepsza forma odchudzania i w ogóle spędzania wolnego czasu. Ja i moje koleżanki wszystkie chodzimy na zumbe i bardzo sobie chwalimy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *