Witajcie!

Cześć, jestem Kasia.

Pisać lubiłam zawsze. Pamiętam jak jeszcze w szkole zapisywałam swoje myśli w zeszycie w kratkę, mam go zresztą do dzisiaj. Znajdują się w nim najważniejsze myśli, zapisywałam każde zdarzenie, które miały wpływ na ówczesne życie.

Pasja do pisania została mi do dzisiaj. W torebce zawsze noszę notes, który skrzętnie zapełniam notatkami. Tych jednak jest tak wiele, że postanowiłam przenieść je na wersję elektroniczną. Uznałam też, że temat, jaki obecnie zgłębiam może przydać się komuś, kto tak jak i ja walczy od lat.

O co dokładnie chodzi? O odchudzanie rzecz jasna. Ze spadkiem wagi wojuje od kilku ładnych lat, nazbierało mi się więc trochę materiału. Wypróbowałam już szereg diet, z których większość niestety okazała się nieskuteczna – opiszę je wszystkie tutaj, na łamach mojego bloga, by moje doświadczenia były wskazówką dla innych w żmudnej walce ze zbędnymi kilogramami.

Dzisiaj nadal toczę nierówną walkę o swoją wagę jednak proces, który przebywam w celu uzyskania idealnej sylwetki trwa naprawdę długo. Przeczytałam milion poradników, udzielam się na forach wsparcia, na których znalazłam nie tylko cenne porady, ale również grono znajomych. Doskonale wiem, z czym borykają się osoby, takie jak ja, które za ogromny sukces uznają chociażby kilka kilogramów mniej.

Obecnie jestem na etapie racjonalnego żywienia. Zmieniłam nawyki żywieniowe i korzystam z konsultacji doświadczonych dietetyków. Wskazówka mojej wagi nareszcie idzie w dół, nareszcie nie załamuje mnie efekt jo jo, który oczywiście miewałam niejednokrotnie. Jednocześnie wiem, że minie jeszcze wiele czasu zanim będę zadowolona ze swojej formy jednak nie poddaje się a tego bloga będę traktować jak dokumentację moich poczynań.

Do jego założenia skłonił mnie zresztą przede wszystkim fakt, iż naprawdę trudno jest zdobyć cenne informacje na temat zdrowego i skutecznego odchudzania, wiem to z autopsji. Właśnie dlatego moją wiedzą i doświadczeniem postanowiłam dzielić się od teraz z wami tak, żebyście przez kolejne, nieskuteczne diety „cud” nie tracili zbędnego czasu a przede wszystkim zdrowia.

Na blogu zamieszczać będę przykładowe diety z opisem ich wad i zalet, ale znajdą się tutaj również nowinki na temat zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że nie zanudzę też opisami moich poczynań czy wydarzeń, jakie realizuję w związku ze zmianą mojego trybu życia.

Cieszyć się będę niezmiernie jeśli mój pamiętnik o życiu, którego jednym z głównych celów jest na dzień dzisiejszy osiągnięcie wymarzonej sylwetki kogoś zainteresuje.

Będę wdzięczna za każdą opinię, komentarz i żywe dyskusje. A już niedługo mój debiut, czyli pierwsza notka tematyczna.

Opublikowano w

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *