dieta warzywna

Dieta warzywna kontra reszta świata

Większość z nas jest totalnie mięsożerna. Pisząc totalnie mięsożerna, mam na myśli tendencję do jedzenia mięsa podczas wszystkich posiłków. Na śniadanie parówki, na drugie śniadanie kanapka z szynką, na obiad kotlet schabowy, na przegryzkę kabanos i na kolacje kanapki z kiełbasą. Rzeczywiście sporo tego mięsa. Czy zawsze tyle tego było? Zerkając na stoły naszych rodziców czy dziadków mięso, było raczej pokarmem odświętnym, drogim i zarezerwowanym dla ludzi dobrze sytuowanych.

Czy nadmiar mięsa może zaszkodzić?

Prawie wszystko w nadmiarze może szkodzić. Jednak skupmy się na dostarczaniu naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, których potrzebuje, aby prawidłowo funkcjonować. Komponując własną dietę zastanów się czy dostarczasz mu wszystko, co powinien od Ciebie dostać. W Internecie znajdziecie instrukcje, w jaki sposób wyliczyć zapotrzebowanie na białka, cukry, węglowodany waszego organizmu. Jest sporo fajnych tutoriali, dlatego nie zajmę się tym tutaj.

dieta bogata w warzywaDoceń warzywa

Dlaczego dieta warzywna lub też dieta bogata w warzywa jest taka ważna. Myślę, że większość z nas intuicyjnie czuje dlaczego ? Nie ulega wątpliwością, że dieta bogata w świeże, dobrej jakości warzywa, które spożywamy najlepiej na surowo bądź lekko podgotowane  niosą za sobą wiele korzyści zdrowotnych. W mojej ocenie dieta warzywna stanowi fundament rozwoju i naszego aktywnego życia. Rozpatrując jej wartość odżywczą, ma ona znaczny wpływ na jakość i długość życia, szczególnie jeżeli warzywa zostają spożywane pod postacią świeżo wyciśniętego soku.

Czy Ty doceniasz warzywa w swojej diecie?

Zima nie jest moją ulubioną porą, jeżeli chodzi o warzywa i owoce, z prostej przyczyny nie mogę ich zerwać z ogródka rodziców 😉 Nie zawsze mam też sposobność, aby kupić parę marchewek wprost od rolnika, ale bardzo się staram. Jestem ciekawa jak wy sobie, radzicie z brakiem świeżych, nasłonecznionych warzyw. Mrozicie?

Mała prywata. Seria Waszych pytań zbliża się nie ubłaganie, jeżeli chcecie mnie jeszcze o coś zapytać, to jest ostatnia szansa. Za wszystkie, które nadesłałyście bardzo serdecznie dziękuję.

Wasza Kasia.

Opublikowano w

Komentarze w “Dieta warzywna kontra reszta świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *